Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2015, sygn. IPPB5/4510-3/15-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-3/15-2/AM
Czy rozpoznanie przez Wnioskodawcę kosztów uzyskania przychodów z tytułu prac badawczych w dacie ich poniesienia oraz rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu prac rozwojowych w dacie zbycia efektów prac badawczo - rozwojowych jest prawidłowe?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2014 r. (data wpływu 2 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- ustalenia momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu prac badawczych w dacie ich poniesienia - jest prawidłowe.
- ustalenia momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu prac rozwojowych w dacie zbycia efektów prac badawczo - rozwojowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu prac badawczych w dacie ich poniesienia, ustalenia momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu prac rozwojowych w dacie zbycia efektów prac badawczo - rozwojowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca w latach 2012-2014 realizował projekt opracowania innowacyjnego układu do produkcji energii z biomasy. Celem I fazy projektu była realizacja prac badawczo-rozwojowych w zakresie opracowania konstrukcji, zbudowania i uruchomienia prototypu innowacyjnego urządzenia do uwęglania biomasy. Następnie, w II fazie projektu - wdrożeniowej, realizowanej po zakończeniu prac badawczo-rozwojowych, miało nastąpić dokonanie koniecznych inwestycji w celu rozpoczęcia produkcji układu do wytwarzania (produkcji) energii z biomasy, opartego o zasady wypracowane w fazie badawczo-rozwojowej projektu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right