Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2015, sygn. IPPB1/415-1322/14-2/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1322/14-2/MT
W jakiej wysokości powinna zostać ustalona wartość początkowa Nieruchomości (Działki 1, Działki 2 budynku) w Spółce Jawnej dla celów pdof?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 20 listopada 2014 r. (data wpływu 24 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nieruchomości wniesionej aportem do spółki osobowej:
- w części dotyczącej 1/2 Nieruchomości nabytej w drodze darowizny jest prawidłowe,
- w części dotyczącej 1/2 Nieruchomości nabytej w drodze umowy kupna-sprzedaży jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nieruchomości wniesionej aportem do spółki osobowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (osoba fizyczna) nie jest polskim rezydentem podatkowym. W Polsce podlega opodatkowaniu od przychodów w postaci czynszu z wynajmu nieruchomości położonej w Polsce. Wnioskodawca jest użytkownikiem wieczystym działki (Działka 1"). Jest również właścicielem trzech lokali w budynku znajdującym się na innej działce (Działka 2) oraz współwłaścicielem przypadającej na te lokale części we współwłasności nieruchomości wspólnej. Ponadto Wnioskodawca jest także użytkownikiem wieczystym Działki 2 w części przypadającej na posiadane przez niego lokale. W budynku, o którym mowa powyżej, nie ma innych lokali niż będące własnością Wnioskodawcy - w praktyce zatem Wnioskodawca jest właścicielem budynku wraz ze wszystkimi (trzema) lokalami, a także jedynym użytkownikiem wieczystym Działki 2.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right