Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2015, sygn. IPPP1/4512-460/15-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-460/15-2/AW

opodatkowanie wydania bonu towarowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 maja 2015 r. (data wpływu 14 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania bonu towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 maja 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania bonu towarowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

XXX (Wnioskodawca) ma siedzibę oraz miejsce zarządu na terenie Polski oraz jest podatnikiem podatku VAT. Wnioskodawca zamierza rozszerzyć prowadzoną dotychczas działalność gospodarczą o sprzedaż ubranek dla dzieci, zabawek itp. Sprzedaż będzie prowadzona zarówno w formie stacjonarnej jak i internetowej. Wnioskodawca ma, co do zasady, obowiązek ewidencjonowania dokonywanej sprzedaży na rzecz klientów detalicznych za pomocą kas rejestrujących. W celu zwiększenia sprzedaży, Wnioskodawca ma zamiar sprzedawać własne bony towarowe (karty podarunkowe). Karta podarunkowa będzie produktem na okaziciela o określonym nominale i terminie ważności.

Wnioskodawca nie stawia żadnych ograniczeń lub warunków, jakie klient musiałby spełnić, aby nabyć bon towarowy (kartę podarunkową). Zgodnie z regulaminem sprzedaży tych bonów (tych kart) nie będzie możliwy zwrot gotówki po upływie terminu ważności bonu (karty). Również jeśli wartość zakupionego towaru będzie mniejsza niż nominał bonu (karty) - różnica nie będzie zwracana klientowi. W sytuacji natomiast zakupu towaru o wartości przekraczającej nominał bonu (karty) - klient dokonywał będzie stosownej dopłaty w innej formie płatności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00