Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2015, sygn. IPPB1/4511-272/15-2/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-272/15-2/JS
Czy otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2015 r. (data wpływu 23 lutego 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania przez Wnioskodawcę środków pieniężnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania przez Wnioskodawcę środków pieniężnych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza nabyć/objąć udziały w spółce z o.o. (dalej: Spółka). Po nabyciu udziałów w spółce Wnioskodawca zamierza dokonać podwyższenia jej kapitału zakładowego w drodze wniesienia udziałów innej spółki kapitałowej, o której mowa w załączniku nr 3 ustawy o PIT.
Następnie Wnioskodawca zamierza dokonać przekształcenia spółki w spółkę jawną (dalej: Spółka jawna), a następnie dokonać jej likwidacji (w tym możliwe jest rozwiązanie spółki jawnej w wyniku jednomyślnej uchwały wspólników bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego).
Wskutek likwidacji spółki jawnej Wnioskodawca otrzyma środki pieniężne.
Na moment likwidacji na majątek spółki jawnej nie będzie się składać majątek, który został wcześniej rozpoznany jako dochód podatkowy przez spółkę lub spółkę jawną i nie został opodatkowany przez spółkę lub wspólników spółki jawnej (proporcjonalnie do udziału w zyskach). Inaczej mówiąc:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right