Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2015, sygn. IPPB5/4510-266/15-3/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-266/15-3/AJ

Czy luksemburska spółka osobowa SCSp będzie podatnikiem podatku CIT w Polsce w związku z osiąganiem dochodów udziału w polskiej Spółce komandytowej ?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 marca 2015 r. (data wpływu 23 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania luksemburskiej spółki SCSp za podatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania luksemburskiej spółki SCSp za podatnika.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobową spółką prawa luksemburskiego - Societe en Commandite Speciale z siedzibą w Luksemburgu (tłumaczenie formy prawnej na język polski: Spółka Komandytowa Specjalna w skrócie: SCSp). SCSp nie posiada osobowości prawnej na gruncie prawa luksemburskiego, ale posiada prawo do bycia podmiotem i nabywania praw i obowiązków (posiada zdolność prawną i zdolność do czynności prawnych). W SCSp występują dwie kategorie wspólników: wspólnik o nieograniczonej odpowiedzialności za zobowiązania SCSp, który jest odpowiednikiem komplementariusza w polskiej spółce komandytowej i spółce komandytowo- akcyjnej, tzw. general partner, oraz wspólnika o ograniczonej odpowiedzialności za zobowiązania SCSp, którego pozycja odpowiada komandytariuszowi w polskiej spółce komandytowej i który, ponosić będzie odpowiedzialność za zobowiązania spółki wyłącznie w zakresie w jakim działałby w imieniu SCSp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00