Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2015, sygn. IPPB3/423-1273/14-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-1273/14-2/AG

wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2014 r. (data wpływu 24 grudnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na świadczeniu kompleksowych usług logistycznych. Jedynym udziałowcem Spółki jest F GmbH (dalej: Spółka matka"), której jedynym udziałowcem jest FL (dalej: Spółka-babka").

30 grudnia 2013 r. Spółka zawarła ze Spółką-babką umowę pożyczki. Zgodnie z § 1 umowy pożyczki, pożyczka została udzielona Spółce na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Kwota pożyczki nie została jednak wypłacona na konto Spółki - roszczenie o jej wypłatę zostało potrącone z wierzytelnością Spółki-babki wobec Spółki. Wierzytelność Spółki-babki wobec Spółki powstała w następujący sposób: (i) w przeszłości Spółka-matka zawarła ze Spółką-babką umowę pożyczki oraz (ii) Spółka-matka miała do Spółki roszczenie o wypłatę dywidendy, (iii) ponieważ Spółka-matka była zainteresowana uregulowaniem swojego zobowiązania z tytułu starej pożyczki wobec Spółki-babki a (iv) Spółka była zainteresowana uzyskaniem finansowania, to (v) Spółka-matka i Spółka-babka zawarły umowę, na mocy której zobowiązanie Spółki-matki z tytułu starej pożyczki zostanie wykonane poprzez przelanie zobowiązania Spółki wobec Spółki-matki na Spółkę-babkę. Wspomniane czynności miały miejsce jednego dnia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00