Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2015, sygn. IPPB1/415-1433/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1433/14-2/AM
Definicja momentu poniesienia kosztu zawarta w ww. art. 22 ust. 6b dotyczy wszystkich podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów niezależnie od przyjętej metody ewidencjonowanych zdarzeń gospodarczych. Innej definicji dnia poniesienia kosztu uzyskania przychodów w odniesieniu do podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie zawiera. Wobec powyższego stanowisko Wnioskodawcy w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup wierzytelności, opłaty sądowe, opłaty komornicze (za wniosek o wszczęcie egzekucji, zaliczka dla komornika na poczet wydatków itp.) oraz pozostałe koszty, takie jak: opłaty pocztowe, bankowe, prowizja e-card, którą płaci się przy wnoszeniu opłaty za pozew w e-sądzie -należy uznać za prawidłowe.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 grudnia 2014 r. (data wpływu 30 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji źródła przychodu z tytułu windykacji wierzytelności do działalności gospodarczej oraz możliwości opodatkowania tych dochodów podatkiem liniowym oraz momentu zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji źródła przychodu z tytułu windykacji wierzytelności do działalności gospodarczej oraz możliwości opodatkowania tych dochodów podatkiem liniowym oraz momentu zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right