Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2015, sygn. IPPP3/443-1257/14-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1257/14-2/JF
stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku złożonym w dniu 22 grudnia 2014 r. (data wpływu 24 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 grudnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka jest spółką z siedzibą działalności gospodarczej w Belgii, posiada w Polsce nieruchomości, które wykorzystuje do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, tj. do wynajmu powierzchni w posiadanych nieruchomościach za wynagrodzeniem. W celu rozliczania podatku VAT z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na obszarze Polski Spółka zarejestrowała się jako podatnik VAT czynny. W efekcie, dla potrzeb dokumentowania i rozliczania świadczonych usług najmu na obszarze Polski, Spółka posługuje się polskim numerem identyfikacji podatkowej, a w wystawianych dla klientów fakturach VAT uwzględnia kwoty podatku należnego, który jest przez nią rozliczany w deklaracjach VAT-7 składanych do polskiego urzędu skarbowego.
W związku z prowadzeniem działalności przy wykorzystywaniu posiadanych nieruchomości, Spółka nabywa, od polskich jak i zagranicznych dostawców określone usługi. Zasadniczo, przedmiotowe usługi nabywane przez Wnioskodawcę można podzielić na dwie grupy: usługi związane z konkretną nieruchomością oraz usługi niematerialne, które nie dotyczą konkretnej nieruchomości, ale są związane z całokształtem funkcjonowania Spółki takie jak usługi doradztwa podatkowego, usługi notarialne, usługi tłumaczeń.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right