Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.02.2015, sygn. IPPB5/423-1121/14-2/IŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-1121/14-2/IŚ

Zmiania technicznych warunków obsługi pożyczek na skutek przystąpienia/uczestnictwa w systemie Cash-poolingu (relasyfikacja zadłużenia z tytułu pożyczek na ujemne saldo w rachunku cash-poolingowym, przekazanie środków z pożyczki długoterminowej na rachunek cash-poolingowy) a różnice kursowe.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku (brak daty wniosku, data wpływu 21 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku możliwości rozpoznania różnic kursowych przy zmianie technicznych warunków obsługi pożyczek na skutek przystąpienia/uczestnictwa w systemie cash-poolingu (relasyfikacja zadłużenia z tytułu pożyczek na ujemne saldo w rachunku cash-poolingowym, przekazanie środków z pożyczki długoterminowej na rachunek cash-poolingowy) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie różnic kursowych przy zmianie technicznych warunków obsługi pożyczek na skutek przystąpienia/uczestnictwa w systemie cash-poolingu (relasyfikacja zadłużenia z tytułu pożyczek na ujemne saldo w rachunku cash-poolingowym, przekazanie środków z pożyczki długoterminowej na rachunek cash-poolingowy).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest celową spółką inwestycyjną zajmującą się działalnością nieruchomościową i należy do grupy kapitałowej IK. Spółka jest stroną umowy I (...) Master Agreement (dalej: umowa Master Agreement) zawartej z If S.A. z siedzibą w Luksemburgu (dalej: If), podmiotem wyspecjalizowanym w świadczeniu usług fnansowych na rzecz podmiotow z rupy kapitałowej IK. Na mocy tej umowy, If może świadczyć na rzecz Spółki szeroką gamę usług finansowych, w tym m.in. przyjmowanie depozytów, udzielanie pożyczek, przeprowadzanie transakcji wymiany walut oraz usługi mieszczące się w szeroko pojętej koncepcji cash-poolingu. Umowa ta poddana jest prawu angielskiemu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00