Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2015, sygn. IPPB1/4511-20/15-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-20/15-2/KS
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni może uznać, że budynek kamienicy mieszkalnej użytkowany jest w warunkach pogorszonych w rozumieniu art. 22i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz dokonywać amortyzacji budynku z wykorzystaniem współczynnika podwyższającego 1,2?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 grudnia 2014 r. (data wpływu 12 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej środka trwałego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej środka trwałego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni jest właścicielem nieruchomości zabudowanej kamienicą mieszkalną. Ulica ta znajduje się w centrum. Budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie używanych torowisk tramwajowych, które znajdują się zarówno na ulicy G. (około 60 metrów w linii prostej od budynku) z jednej strony jak i ulicy W. (około 75 metrów w linii prostej od budynku) z drugiej strony oraz otoczony jest strefą intensywnego ruchu ulicznego. Tramwaje w ciągu dnia przejeżdżają torowiskami co kilka minut. Ulice są niemal ciągle zatłoczone samochodami o różnej wielkości i masie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right