Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2015, sygn. IBPP1/4512-750/15/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/4512-750/15/MS

opodatkowanie kwoty otrzymanej z tytułu wcześniejszego rozwiązania za porozumieniem stron umowy najmu powierzchni biurowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 lipca 2015 r. (data wpływu 21 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwoty otrzymanej z tytułu wcześniejszego rozwiązania za porozumieniem stron umowy najmu powierzchni biurowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 września 2015 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwoty otrzymanej z tytułu wcześniejszego rozwiązania za porozumieniem stron umowy najmu powierzchni biurowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca świadczy usługę najmu powierzchni biurowej na rzecz instytucji bankowej. Umowa najmu zawarta jest na czas określony do marca 2018 r. Instytucja bankowa, ze względu na niewykorzystywanie wynajętej powierzchni do prowadzenia swojej działalności chce zakończyć stosunek najmu przed upływem okresu, do którego ma trwać (10 marca 2018 r.) i w związku z tym strony zamierzają - na mocy porozumienia stron - rozwiązać umowę przed upływem terminu, na który została zawarta.

Korzyścią dla instytucji bankowej z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu jest zapłata odszkodowania mniejszego niż suma zobowiązań przypadających do końca umowy najmu, a tym samym ograniczenie ryzyka straty przez instytucję finansową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00