Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2015, sygn. IBPB-1-2/4510-577/15/KP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-577/15/KP
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu straty ze sprzedaży ruchomości
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 17 września 2015 r. (data wpływu do tut. Biura 22 września 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu straty ze sprzedaży ruchomości jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 września 2015 r. do tut. BKIP wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu straty ze sprzedaży ruchomości.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej również: Bank) w ramach wykonywanej działalności bankowej, m.in. udziela kredytów. W celu ograniczenia ryzyka kredytowego Bank stosuje różne formy zabezpieczeń wierzytelności, w tym także zastaw rejestrowy. Zgodnie z umową zastawu, Bank w przypadku niewywiązywania się przez dłużnika z obowiązku spłaty kredytu, może przejąć na własność składniki majątku objęte umową zastawu, jednocześnie w ramach rozliczenia obniżając kwotę zadłużenia Dłużnika o wartość przejmowanych rzeczy na dzień przejęcia, określoną według wyceny biegłego rzeczoznawcy lub cenę rynkową uzgodnioną przez strony umowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right