Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2015, sygn. IBPB-2-2/4511-307/15/MZM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-307/15/MZM
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej, w której Wnioskodawca jest jedynym wspólnikiem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. poz. 643) w zw. z § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 18 czerwca 2015 r. (data otrzymania 23 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej, w której Wnioskodawca jest jedynym wspólnikiem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 czerwca 2015 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej, w której Wnioskodawca jest jedynym wspólnikiem.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Pan X (dalej: Wspólnik lub Wnioskodawca) posiada udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Przejmująca). Wspólnik jest właścicielem wszystkich udziałów Spółki Przejmującej. Przedmiotem działalności Spółki Przejmującej jest między innymi działalność związana z obsługą rynku nieruchomości.
Wspólnik jest również właścicielem udziałów innej spółki z o.o. (dalej: Spółka Dzielona). Celem pełnego wyjaśnienia zdarzenia przyszłego Wnioskodawca informuje organ podatkowy, że Wspólnik jest jedynym udziałowcem Spółki Dzielonej. W związku z tym Spółka Dzielona może być uznawana za spółkę siostrę względem Spółki Przejmującej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right