Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2015, sygn. IBPB-1-1/4511-320/15/NL, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4511-320/15/NL

możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej roweru

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 czerwca 2015 r. (data wpływu do tut. Biura 15 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej roweru jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2015 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej roweru.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi projektowania specjalistycznego i jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Świadczone przez Wnioskodawcę usługi podlegają opodatkowaniu. Wartość przychodu Wnioskodawcy ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła i nie przekroczy w żadnym z lat podatkowych, wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1.200.000 euro. Wnioskodawca kupił rower, który będzie wykorzystywał, jako środek transportu na dojazdy do kontrahentów oraz podmiotów publicznych i prywatnych, z którymi zobligowany będzie się kontaktować w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz benchmarking (analizy porównawcze i testy wzorcowe) w studiach projektowania i salonach samochodowych. Zakupiony rower będzie więc pośrednio wykorzystywany do działalności opodatkowanej. Dodatkowo rozbudowa rowerowej infrastruktury miejskiej sprzyja szybkiemu i efektywnemu korzystaniu z takiego środka transportu, jakim jest rower.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00