Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2015, sygn. IBPP3/4512-201/15/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/4512-201/15/ASz

prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na małżonków, dotyczącej zakupu mieszkania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 6 marca 2015 r. (data wpływu 9 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na małżonków, dotyczącej zakupu mieszkania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na małżonków, dotyczącej zakupu mieszkania.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Osoba fizyczna (Wnioskodawca) prowadząca działalność gospodarczą, będąca podatnikiem VAT, zamierza rozszerzyć zakres prowadzonej działalności gospodarczej o usługi wynajmu nieruchomości, w przedmiocie działalności gospodarczej zostanie zapisana usługa o symbolu 68.20.Z wg PKD 2007: Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi.

Wnioskodawca zakupi lokal mieszkalny i wprowadzi go na stan środków trwałych. Planuje wynająć w całości ten lokal mieszkalny firmie pośredniczącej, osobie prawnej.

Zgodnie z umową pomiędzy Wnioskodawcą a firmą pośredniczącą (najmującą), najemca będzie mógł wykorzystywać ten lokal na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Jest to firma mająca w przedmiocie działalności m.in. wynajem i zarządzanie nieruchomościami. Najemca będzie mógł wykorzystywać ten lokal do różnych celów w zależności od potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, w tym lokal będzie mógł być podnajmowany i wykorzystywany na cele inne niż mieszkalne. Umowa z najemcą nie będzie zawierać postanowień, że lokal ten może być wykorzystywany przez najemcę lub podnajemcę wyłącznie w celach mieszkalnych. W umowach nie będzie ograniczenia, co do formy i sposobu wykorzystania przez najemcę tego lokalu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00