Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2015, sygn. IBPBI/1/4511-319/15/ŚS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/4511-319/15/ŚS

dot. momentu dokonania korekty przychodów i kosztów podatkowych w związku z wystawieniem i otrzymaniem faktur korygujących oraz wpływu tych korekt na sposób sporządzenia spisów z natury

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 marca 2015 r. (data wpływu do tut. Biura 16 marca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie momentu dokonania korekty przychodów i kosztów podatkowych w związku z wystawieniem i otrzymaniem faktur korygujących oraz wpływu tych korekt na sposób sporządzenia spisów z natury jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 marca 2015 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie momentu dokonania korekty przychodów i kosztów podatkowych w związku z wystawieniem i otrzymaniem faktur korygujących oraz wpływu tych korekt na sposób sporządzenia spisów z natury.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 2 stycznia 2015 r. Wnioskodawca wniósł aportem swoje całe przedsiębiorstwo prowadzone jednoosobowo, jako wkład niepieniężny do nowo powstałej spółki cywilnej. W 2014 r. w działalności gospodarczej prowadził podatkową księgę przychodów i rozchodów, a uzyskiwane w ramach działalności gospodarczej dochody opodatkowywał tzw. podatkiem liniowym. Spółka cywilna również prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. W dniu 23 stycznia 2015 r. Wnioskodawca zlikwidował jednoosobową działalność gospodarczą. W związku z kontynuacją przez spółkę dotychczasowej działalności, polegającej na dystrybucji drzwi i okien zgłaszane są przez kontrahentów reklamacje tych towarów. Producenci uznając te reklamacje dokonują wymiany towarów lub udzielają dodatkowych rabatów i wystawiają faktury korygujące na zwrot towarów lub dodatkowy wyższy rabat, faktury korygujące są wystawiane na dane spółki cywilnej, ale podawane są w niej dane z faktury pierwotnej wystawionej w ramach byłej działalności gospodarczej Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00