Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2015, sygn. IBPBII/2/415-1043/14/MZM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-1043/14/MZM

Transakcja wymiany udziałów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 24 listopada 2014 r. (data otrzymania 26 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych transakcji wymiany udziałów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 listopada 2014 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych transakcji wymiany udziałów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, będący osobą fizyczną, jest polskim rezydentem dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, tj. podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Wnioskodawca jest jedynym akcjonariuszem spółki akcyjnej z siedzibą w Polsce (Spółka Akcyjna), będącej polskim rezydentem podatkowym.

Wnioskodawca planuje wnieść do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka B), której jest obecnie jedynym udziałowcem, wkład niepieniężny w postaci wszystkich akcji w Spółce Akcyjnej, który w całości przekazany będzie na podwyższenie kapitału zakładowego Spółki B. Wnioskodawca w zamian za aport otrzyma udziały w Spółce B wyemitowane w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki B o łącznej wartości nominalnej równej wartości rynkowej akcji w Spółce Akcyjnej wniesionych przez Wnioskodawcę. Wnioskodawca nie otrzyma przy tym od Spółki B żadnej (w tym częściowej) zapłaty w gotówce. W wyniku aportu Spółka B uzyska bezwzględną większość praw głosu w Spółce Akcyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00