Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2015, sygn. IBPBII/1/415-938/14/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-938/14/ASz
Czy kwota, którą pracodawca dopłaci przewoźnikowi będzie stanowić przychód pracowników, którzy wykupili bilety?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) − Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 listopada 2014 r. (wpływ do Biura 12 listopada 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uregulowania faktury za przewóz pracowników jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 listopada 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uregulowania faktury za przewóz pracowników.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Do pracodawcy zwróciła się grupa pracowników z prośbą o zorganizowanie przejazdów w związku z trudnościami w dojeździe do pracy w systemie 3 zmianowym od poniedziałku do soboty. Prośbę motywowali brakiem połączeń komunikacyjnych i brakiem wolnych miejsc przewozowych u innych przewoźników. Zorganizowane przejazdy samochodami prywatnymi we własnym zakresie również są utrudnione, ponieważ pracownicy pracują według harmonogramu od poniedziałku do soboty z wyznaczonym dniem wolnym za sobotę, co powoduje, że każdy pracownik ma dzień wolny w innym dniu tygodnia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right