Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2015, sygn. IBPBII/1/436-357/14/AŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/436-357/14/AŻ
skutki podatkowe wniesienia do spółki kapitałowej aportu w postaci przedsiębiorstwa
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) − Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 13 listopada 2014 r. (data wpływu do Biura 18 listopada 2014 r.)o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki kapitałowej aportu w postaci przedsiębiorstwa − jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 listopada 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki kapitałowej aportu w postaci przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i posiada swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie sprzedaży obuwia oraz galanterii skórzanej w sklepach detalicznych. Sprzedaż prowadzona jest na rzecz konsumentów indywidualnych.
W ramach planowanych działań inna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka X) zamierza przenieść prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo do Wnioskodawcy w zamian za jego udziały, przy czym odbędzie się to w drodze wniesienia przez Spółkę X wkładu niepieniężnego (aport) do Wnioskodawcy. Spółka X prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie produkcji i sprzedaży obuwia oraz galanterii skórzanej. Sprzedaż prowadzona jest głównie na rzecz innych przedsiębiorstw (sprzedaż hurtowa).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right