Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.01.2015, sygn. IBPBI/2/423-1318/14/KP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1318/14/KP
Czy korekta odsetek dokonana w miesiącu następnym jako zwiększenie/zmniejszenie odsetek kosztowych i/lub odsetek przychodowych będzie stanowić odpowiednio koszt uzyskania przychodów i/lub przychód podatkowy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w dniu kapitalizacji korekty odsetek (tj. w ostatnim dniu następnego miesiąca)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 30 września 2014 r. (data wpływu do tut. Biura 23 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodów i kosztów w przypadku korekty odsetek, w związku z uczestnictwem w tzw. cash-poolingu (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2) jest:
- prawidłowe w części dotyczącej korekty zwiększającej odsetki stanowiące przychód i odsetki stanowiące koszty uzyskania przychodów,
- nieprawidłowe w części dotyczącej korekty zmniejszającej odsetki stanowiące przychód i odsetki stanowiące koszty uzyskania przychodów.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2014 r. do tut. Biura wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie powstania przychodów i kosztów w przypadku korekty odsetek, w związku z uczestnictwem w tzw. cash-poolingu.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (zwany dalej Uczestnikiem. Spółką.) zawarł dwustronną umowę wspólnego zarządzania środkami pieniężnymi ze spółką B na podstawie której przystąpił do systemu wspólnego zarządzania płynnością finansową (tzw. cash-pooling), który został wdrożony w ramach grupy kapitałowej G (dalej: Grupa).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right