Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2015, sygn. IBPBII/1/415-831/14/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-831/14/JP
Czy u pracowników powstanie przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń od pracodawcy z tytułu możliwości uczestniczenia w spotkaniu integracyjno-warsztatowym?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 października 2014 r. (data wpływu do Biura 7 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu pracowników z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń od pracodawcy z tytułu możliwości uczestniczenia w spotkaniu integracyjno-warsztatowym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 października 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie m.in. dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu pracowników z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń od pracodawcy z tytułu możliwości uczestniczenia w spotkaniu integracyjno -warsztatowym.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (spółka jawna) zatrudnia 18 osób. Planuje zacząć organizować spotkania integracyjno-warsztatowe dla pracowników, które miałyby się przyczynić do zwiększenia motywacji w pracy, podtrzymywania poczucia utożsamiania się pracowników z własną firmą, polepszenia współpracy oraz podziękowania zatrudnionym za ich pracę i zaangażowanie, co z kolei ma się przełożyć na osiąganie lepszych wyników w pracy, zwiększenie sprzedaży i osiąganie większego przychodu przez spółkę. Imprezy takie byłyby w całości finansowane ze środków obrotowych spółki. Planowana ilość spotkań to ok. 2 w ciągu roku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right