Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.09.2015, sygn. IPTPP2/4512-441/15-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/4512-441/15-2/IR
w zakresie określenia momentu dostawy towarów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 6 sierpnia 2015 r. (data wpływu 10 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu dostawy towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu dostawy towarów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest firmą działającą w branży farmaceutycznej, zajmującą się m.in. produkcją oraz sprzedażą leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych (dalej: towary). Spółka jest podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny.
W ramach prowadzonej działalności Spółka zawiera i będzie zawierać w przyszłości ze swoimi kontrahentami (dalej: Kontrahenci) umowy dotyczące sprzedaży produktów Spółki. W przypadku realizowanych przez Spółkę transakcji sprzedaży produktów występują różne rozwiązania dotyczące transportu towarów, w szczególności mogą to być sytuacje, gdzie Kontrahent na własny koszt odbiera towary w magazynie Spółki albo sytuacje, w których Spółka jest zobowiązana dostarczyć towary do uzgodnionego z Kontrahentem miejsce, gdzie wydaje towary bezpośrednio Kontrahentowi lub przewoźnikowi wskazanemu przez Kontrahenta.
W przypadku niektórych transakcji zasady transportu są szczegółowo uregulowane w umowach zawieranych pomiędzy Spółką i Kontrahentem (dalej łącznie: Strony), a w niektórych przypadkach kwestia transportu nie jest przedmiotem szczególnych ustaleń pomiędzy Stronami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right