Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2015, sygn. IPTPB1/415-597/14-2/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-597/14-2/KO

W jakiej wysokości należy uiścić podatek od nagrody pieniężnej? Czy osoby, które otrzymywać będą nagrody pieniężne muszą rozliczać się same w zeznaniu rocznym oraz zapłacić podatek w wysokości 10% od wygranych, czy też Wnioskodawca ma potrącić podatek i wpłacić do właściwego urzędu skarbowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2014 r. (data wpływu 22 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi wraz z żoną gospodarstwo rolne we wsi S, gmina Z. W gospodarstwie tym między innymi hoduje hobbystycznie gołębie. Należy do Polskiego Związku ... Oddział w Z z siedzibą w Z. Wnioskodawca chciałby założyć u siebie w gospodarstwie wspólny gołębnik miejsce, w którym przez 5 miesięcy w roku będzie utrzymywał, karmił, leczył, przeprowadzał treningi, loty próbne gołębi, które zostaną dostarczone przez hodowców z Polski i zagranicy. Wnioskodawca dodaje, że czynności karmienia, leczenia, przeprowadzania treningów i lotów próbnych gołębi będą wykonywane w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego. W ramach wspólnego gołębnika Wnioskodawca będzie organizował konkursy, które będą z dziedziny sportu. W przedsięwzięciu będzie występował element współzawodnictwa w celu osiągnięcia najlepszego rezultatu. Hodowcy, którzy dostarczą swoje gołębie Wnioskodawcy, zapłacą za to pewną ustaloną kwotę, z której to część przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem gołębnika i gołębi, a pozostała część zostanie przeznaczona na nagrody pieniężne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00