Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2015, sygn. ILPP5/4512-1-201/15-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/4512-1-201/15-2/KS
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z uwzględnieniem proporcji sprzedaży oraz możliwości odliczenia podatku uprzednio nieodliczonego poprzez dokonanie korekt deklaracji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Powiatu przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2015 r. (data wpływu 11 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- prawa do odliczenia podatku naliczonego z uwzględnieniem proporcji sprzedaży (pytania oznaczone we wniosku nr 1-3) oraz
- możliwości odliczenia podatku uprzednio nieodliczonego poprzez dokonanie korekt deklaracji (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 września 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z uwzględnieniem proporcji sprzedaży (pytania oznaczone we wniosku nr 1-3) oraz możliwości odliczenia podatku uprzednio nieodliczonego poprzez dokonanie korekt deklaracji (pytanie oznaczone we wniosku nr 4).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Powiat (dalej również Powiat lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.
Zgodnie z przepisami prawa (w szczególności ustawą z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym Powiat wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Zadania te realizowane są przez Powiat zarówno w charakterze relacji administracyjnoprawnych (w większości), jak i stosunków cywilnoprawnych. Zadania te dotyczą edukacji publicznej, utrzymania i rozbudowy dróg publicznych, kultury geodezji, kartografiim i katastru, gospodarki nieruchomościami, administracji architektoniczno-budowlanej, pomocy społecznej, porządku publicznego, promocji powiatu i wielu innych dziedzin.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right