Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2015, sygn. ILPP4/4512-1-276/15-2/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-276/15-2/HW

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usługi

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 sierpnia 2015 r. (data wpływu 5 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usługi jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usługi.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest bankiem uniwersalnym oferującym szeroką gamę produktów bankowych klientom detalicznym, klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, klientom korporacyjnym oraz jednostkom sektora publicznego.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Bank oferuje i świadczy na rzecz swoich klientów (dalej: Klienci) usługi pośrednictwa finansowego obejmujące między innymi usługi z zakresu zawierania transakcji dotyczących instrumentów finansowych (np. opcji lub innych instrumentów pochodnych). Cena instrumentów finansowych uzależniona jest między innymi od wartości określonego parametru rynkowego (kursu tzw. instrumentu bazowego), którym mogą być przykładowo: cena towaru (takiego jak ropa, metale szlachetne), cena papieru wartościowego, wartość indeksu giełdowego, kurs waluty. W ramach takiego instrumentu finansowego Bank zobowiązuje się względem nabywcy, że w terminie zapadalności instrumentu wypłaci mu określoną kwotę wynikającą z formuły opartej o odpowiedni parametr rynkowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00