Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2015, sygn. ILPP1/4512-1-517/15-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-517/15-2/AS

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia alternatywnych środków płatniczych bitcoin.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2015 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Poznaniu 1 lipca 2015 r., data wpływu do Biura KIP w Lesznie 6 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia alternatywnych środków płatniczych bitcoin jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia alternatywnych środków płatniczych bitcoin.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza przystąpić do społeczności użytkowników alternatywnych środków płatniczych bitcoin, zamierza nabyć sprzęt komputerowy o znacznych mocach obliczeniowych i, na podstawie umowy adhezyjnej ze wspólnotą, planuje wydobywać (uwalniać) alternatywne środki płatnicze z systemu teleinformatycznego społeczności.

Wnioskodawca zamierza w taki sposób dokonywać quasi-pierwotnego nabycia alternatywnych środków płatniczych.

Alternatywne środki płatnicze zamierza, od razu po ich nabyciu, przechowywać w portfelu elektronicznym i księgować w aktywach jako inne środki pieniężne.

Wnioskodawca przewiduje, że po nabyciu środków płatniczych pojawią się inni użytkownicy alternatywnych środków płatniczych bitcoin, którzy będą zainteresowani nabyciem ich od Wnioskodawcy. Wówczas Wnioskodawca zbędzie je na rzecz osób trzecich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00