Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2015, sygn. ILPP2/4512-1-421/15-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-421/15-2/EN
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 25 maja 2015 r. (data wpływu 27 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 maja 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W Spółka z o.o. Sp. j., (Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką należącą do grupy kapitałowej W (Grupa W). Wspólnikiem uprawnionym do reprezentacji Spółki jest W Sp. z o.o. a rolę drugiego wspólnika pełni M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.j.
Działalność gospodarcza Wnioskodawcy obejmuje dwa główne obszary, tj. działalność w zakresie obrotu stalą (Biznes Stalowy) oraz działalność w zakresie udzielania pożyczek (Działalność Finansowa) Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).
Obecnie planowane jest przeprowadzenie restrukturyzacji działalności Wnioskodawcy w celu prawnego wyodrębnienia Biznesu Stalowego oraz Działalności Finansowej w dwóch podmiotach prawnych. Celem tej reorganizacji jest przejrzyste wyodrębnienie podmiotowe poszczególnych rodzajów działalności biznesowej i specjalizacja Spółki w określonym obszarze działalności, co powinno przyczynić się do zwiększenia efektywności działalności gospodarczej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right