Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2015, sygn. ILPP4/4512-1-229/15-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-229/15-2/BA
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy sprzedaży gotowych wyrobów gastronomicznych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2015 r. (data wpływu 1 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy sprzedaży gotowych wyrobów gastronomicznych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy sprzedaży gotowych wyrobów gastronomicznych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka zamierza sprzedawać we własnych automatach vendingowych (samoobsługowych) gotowe wyroby gastronomiczne w rodzaju pierogów, naleśników, krokietów, kołdunów oraz pasty i lasagne zakupywanych od zewnętrznych kontrahentów.
Opis procesu: kontrahent Spółki dostarcza gotowy porcjowany do gramatury max 200g produkt zapakowany w opakowanie w postaci gotowego wyrobu głęboko zmrożonego. Spółka dystrybuuje produkt we własnych maszynach dla klienta końcowego w opakowaniu dostarczonym przez dostawcę, przy czym sprzedawany produkt w następstwie zakupu przez klienta jest podgrzewany do temperatury umożliwiającej jego późniejsze spożycie. Spółka nie umożliwia klientom spożycia zakupionych posiłków w pobliżu automatów ani nie zapewnia innej infrastruktury umożliwiającej spożywanie posiłków, tj. sprzedaje produkty tylko na wynos. Spółka w sprzedawanych przez automaty produktach nie dokonuje żadnych zmian lub innego uszlachetnienia. Termin przydatności do spożycia gotowych dań poddanych obróbce termicznej (podgrzaniu) dystrybuowanych przez automat sprzedający jest nie dłuższy niż jeden dzień (podgrzane produkty przeznaczone są do natychmiastowej konsumpcji przez klienta). Spółka pragnie również zaznaczyć, że nie jest możliwe podczas zakupu gotowych wyrobów gastronomicznych opisanych powyżej dokonanie zakupu innych produktów opatrzonych inną stawką podatku VAT (brak jest tzw. świadczenia kompleksowego).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right