Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2015, sygn. ILPB3/4510-1-57/15-3/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-57/15-3/EK

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 5 lutego 2015 r. (data wpływu 9 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca prowadzi m.in. działalność gospodarczą w zakresie rolnictwa z wyłączeniem działów specjalnych produkcji rolnej. W ramach tej działalności wykorzystywane są grunty rolne będące własnością Spółki i ujmowane w księgach rachunkowych jako środki trwałe. Ze względu na postępującą industrializację terenów niektóre z tych gruntów rolnych przestają spełniać swoją funkcję z uwagi na bliskie sąsiedztwo terenów zabudowanych budynkami. Niniejsze sąsiedztwo powoduje, że zasiewy lub plony są niszczone poprzez: wydeptywanie ścieżek przez pieszych, wytyczanie tymczasowych traktów jezdnych przez pojazdy mechaniczne, załatwianie potrzeb fizjologicznych przez zwierzęta domowe, czy też zanieczyszczenie środowiska. Z tego powodu Spółka czasem sprzedaje takie grunty uprzednio wchodzące w skład gospodarstwa rolnego. Sprzedaż niniejszych gruntów zawsze następowała po upływie pełnych pięciu lat kalendarzowych od dnia ich nabycia. Niniejszą sprzedaż nie poprzedza wyłączenie gruntu z produkcji rolnej, to jest zmiana przeznaczenia. Spółka zawsze spełniała warunki do objęcia takiej sprzedaży zwolnieniem z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00