Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.03.2015, sygn. ILPB4/423-592/14-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-592/14-2/MC
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z przejęciem spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz zwolnienia z opodatkowania przychodu w związku z przejęciem spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2014 r. (data wpływu 22 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- powstania przychodu w związku z przejęciem spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością − jest prawidłowe,
- zwolnienia z opodatkowania przychodu w związku z przejęciem spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością − jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- powstania przychodu w związku z przejęciem spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
- zwolnienia z opodatkowania przychodu w związku z przejęciem spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą prawną spółką akcyjną z siedzibą na terytorium Polski oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT).
Wnioskodawca planuje połączenie ze spółką komandytowo-akcyjną (dalej: SKA) oraz jej komplementariuszem będącym spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Komplementariusz) poprzez przejęcie całego majątku obu spółek w trybie przewidzianym przepisami kodeksu spółek handlowych. Na moment połączenia SKA będzie już podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. SKA powstała w 2013 r., a przed połączeniem będzie prowadziła działalność gospodarczą. Na moment połączenia Wnioskodawca będzie jedynym akcjonariuszem SKA oraz jedynym udziałowcem Komplementariusza.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right