Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2015, sygn. ILPP1/4512-1-59/15-4/JSK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-59/15-4/JSK
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy transakcja przekazania przez Wnioskodawcę w drodze darowizny składników majątku na rzecz każdego z synów nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2015 r. (data wpływu 3 lutego 2015 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 marca 2015 r. (data wpływu 31 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy transakcja przekazania przez Wnioskodawcę w drodze darowizny składników majątku na rzecz każdego z synów nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy transakcja przekazania przez Wnioskodawcę w drodze darowizny składników majątku na rzecz każdego z synów nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 27 marca 2015 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Pan (dalej jako: Wnioskodawca, Zainteresowany) prowadzi aktualnie jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą A o przeważającym profilu działalności oznaczonym kodem PKD 68.20.Z wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. W swojej działalności Zainteresowany skupia się na wynajmie trzech nieruchomości położonych w B., w C. i w D., do których przysługuje mu prawo własności lub prawo użytkowania wieczystego, które są wykorzystywane na potrzeby hurtu spożywczego, tzn. zabudowane są budynkami handlowo-magazynowymi, w których prowadzona jest działalność w zakresie handlu hurtowego przez podmioty trzecie, czyli najemców.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right