Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2015, sygn. ILPP1/4512-1-49/15-1/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-49/15-1/TK

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów sprzętu i usług niezbędnych do realizacji projektu w oparciu o współczynnik struktury sprzedaży.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Uczelni przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2015 r. (data wpływu 30 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów sprzętu i usług niezbędnych do realizacji projektu w oparciu o współczynnik struktury sprzedaży jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów sprzętu i usług niezbędnych do realizacji projektu w oparciu o współczynnik struktury sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Realizuje projekt. Projekt jest realizowany w okresie od 2015 r. do 2017 r. Całkowita wartość projektu to 1.200.000,00 PLN.

Jednostką finansującą jest Centrum, natomiast projekt realizowany jest samodzielnie.

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii do produkcji kwasu. Kwas, wysokowartościowy półprodukt dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego lub paliwowego, produkowany będzie w procesie fermentacji beztlenowej przy użyciu kultur mieszanych. Substratami będą osady ścieków i strumienie ścieków przemysłowych. Opracowanie technologii wiąże się z optymalizacją warunków procesu fermentacji beztlenowej dla uzyskania maksymalnej produktywności kwasu. Oczekiwane wyniki będą miały wpływ na rozwój nowoczesnej technologii i rozwoju kompetencji w dziedzinie biotechnologii środowiskowej. Produkcja kwasu ze strumieni odpadowych poprzez fermentację przy użyciu kultur mieszanych, to nie tylko technologia zwiększająca udział biochemikaliów na rynku surowcowym, ale również technologia wpisująca się we współczesną gospodarkę odpadami, której celem jest minimalizacja i ponowne użycie strumieni odpadowych. Dodatkowo, produkcja kwasu metodami biotechnologicznymi ma pozytywny wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a odciek z procesu nie jest szkodliwy dla środowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00