Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2015, sygn. ILPP1/443-1068/14-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1068/14-2/AS

Czy w przypadku jak opisano, odbiorca usługi i płatnik wynagrodzenia był uprawniony do odliczenia podatku (VAT) w miesiącu wystawienia otrzymanej faktury VAT, wobec faktu, że faktura dotyczyła transakcji dokonanych co prawda w miesiącu wystawienia tejże faktury, ale rozliczającej zdarzenia gospodarcze, które miały miejsce w okresach wcześniejszych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółdzielni, przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2014 r. (data wpływu 20 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury korygującej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółdzielnia (dalej: Wnioskodawca) zajmuje się realizacją kontraktów usługowych za granicą.

Przedmiotem działalności jest między innymi wykonywanie robót budowlano-montażowych. Kontrakty z klientami są podpisywane przez Spółdzielnię, natomiast wykonawcami zleceń są przedsiębiorcy, którzy rekrutują się spośród członków Spółdzielni i Stowarzyszenia, które jest członkiem Spółdzielni.

Członkowie na okoliczność wspólnej realizacji zleceń zawierają między sobą tzw. umowy wspólnego przedsięwzięcia tworząc każdorazowo konsorcja wykonawców uczestniczących w realizacji kontraktu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00