Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2015, sygn. ILPB2/415-1049/14-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-1049/14-2/ES
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Zainteresowany (Spółka) prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest produkcja kompresorów do opon. Spółka posiada w swoich strukturach Dział Badań i Rozwoju, w ramach którego prowadzane są prace rozwojowe nad produktami oraz opracowywane są nowe modele kompresorów i innych produktów Spółki. Pracownicy zatrudnieni w Dziale Badań i Rozwoju pracują nad optymalizacją istniejącego produktu oraz tworzą innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość i wytrzymałość produktów, które oferuje Spółka swoim klientom.
Wskazany dział zajmuje się opracowywaniem nowych modeli produktów oraz udoskonalaniem produktów już istniejących. Praca w ramach Działu Badań i Rozwoju jest wykonywana przez osoby zatrudnione na podstawie umów o pracę. Osoby te wykonują prace na stanowiskach: Kierownik Działu Konstrukcji, Starszy Konstruktor, Konstruktor, Młodszy Konstruktor. Osoby te w ramach swoich obowiązków wykonują pracę koncepcyjną o charakterze autorskim. Rezultaty tej pracy są wytworami intelektu danego pracownika, jego kreatywności oraz doświadczenia. W ramach prac i analiz prowadzonych przez konstruktorów formułowane są również twórcze koncepcje racjonalizatorskie i optymalizacyjne co do modyfikacji produktu i procesu produkcyjnego, mające na celu podniesienie jakości oferowanych przez Spółkę produktów. Zakres prac merytorycznych wykonywanych przez pracowników obejmuje przede wszystkim tworzenie wynalazków, a także takie czynności, jak: analiza koncepcyjna, tworzenie modeli 3D, tworzenie dokumentacji płaskiej, opracowywanie koncepcji doboru materiałów konstrukcyjnych, opracowywanie wewnętrznych procedur projektowych, opracowywanie rozwiązań i założeń funkcjonalnych, będących punktem wyjścia do dalszych prac, opracowywanie nowych idei, modelowanie zmian w produktach.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right