Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.02.2015, sygn. ILPP2/443-1244/14-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1244/14-2/SJ

Czy sprzedaż nieruchomości dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej będzie generowała w kolejnych okresach obowiązek ewidencji na kasie fiskalnej transakcji na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki przedstawione we wniosku z 19 listopada 2014 r. (data wpływu 24 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka z o.o. od 2011 r. postawiona jest w stan upadłości likwidacyjnej. Przed 2014 rokiem nie istniał u Wnioskodawcy obowiązek ewidencji na kasie fiskalnej. W sierpniu 2014 roku Spółka dokonała zbycia nieruchomości na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. W ramach przedmiotowej transakcji Spółka wystawiła fakturę VAT, a płatność rozliczono przelewem na konto Wnioskodawcy. We wcześniejszych okresach Spółka dokonywała drobnej sprzedaży majątku obrotowego na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, której wartość nie przekraczała ustawowego limitu (liczonego w proporcji) określonego w rozporządzeniu w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zawsze transakcje takie były dokumentowane fakturą VAT dla nabywcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00