Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.01.2015, sygn. ILPB1/415-1191/14-4/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1191/14-4/AP

Obowiązki płatnika.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2014 r. (data wpływu 21 października 2014 r.), uzupełnionym w dniu 9 stycznia 2015 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Jedyny udziałowiec spółki A, B posiada w Europie kilka tzw. resortów wakacyjnych (właścicielami są spółki w poszczególnych krajach Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Anglia). Ich koszty spółki te refakturują na organizację regionalną (obecnie Cx z siedzibą w Szwajcarii, a wcześniej Cy z siedzibą w Wielkiej Brytanii). A sp. z o.o. nie jest w żadnej formie obciążana kosztami korzystania przez pracowników z owych resortów.

  1. B na poziomie europejskim stwarza grupie wybranych pracowników (zależnie od poziomu stanowiska) możliwość nieodpłatnego korzystania z tygodniowego pobytu w resorcie. Pracownik zobowiązany jest zapewnić sobie dojazd i wyżywienie. Do resortu może zaprosić dodatkowo 3 do 5 osób, jednak konieczna jest jego osobista obecność. Przydział resortów wygląda następująco:
    1. Europejski koordynator 2 razy w roku wysyła kalendarz na najbliższe 6 miesięcy gdzie, od kiedy, do kiedy przypadają pobyty. Kalendarz ten trafia do krajowych koordynatorów, którzy wiedząc, kto z pracowników ma uprawnienie do ubiegania się o pobyt, przesyłają taki harmonogram do właściwych osób.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00