Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2015, sygn. ITPP2/4512-879/15/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-879/15/RS

Interpretacja w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia w formie aportu nieruchomości zabudowanej i niezabudowanej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2015 r. (data wpływu 7 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia w formie aportu nieruchomości zabudowanej i niezabudowanej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 września 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia w formie aportu nieruchomości zabudowanej i niezabudowanej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka ma siedzibę na terytorium Polski oraz jest zarejestrowana w Polsce jako czynny podatnik VAT. W przyszłości nabędzie od innego podmiotu (dalej; Zbywca) w drodze aportu albo umowy sprzedaży nieruchomości położone w miejscowości K., na które składają się:

  1. działka nr 310/16 (dalej: Grunt"), zabudowana budynkiem usługowo handlowym (dalej: Budynek"). W Budynku znajdują się:

    1. Powierzchnie wynajmowane (dalej: Powierzchnie Wynajmowane"), które zostały oddane do użytkowania przez zbywcę (dalej: Zbywca"), w wykonaniu czynności podlegającej opodatkowaniu, pierwszemu użytkownikowi po ich ulepszeniu. Wydatki poniesione na ulepszenie Powierzchni Wynajmowanych, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym, stanowiły co najmniej 30% ich wartości początkowej. Ponadto, okres pomiędzy oddaniem do użytkowania Powierzchni Wynajmowanych pierwszym najemcom po dniu, w którym wartość ulepszeń przekroczyła 30% wartości początkowej a dniem, w którym nastąpi planowana dostawa budynku, jest dłuższy niż dwa lata.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00