Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2015, sygn. ITPB3/4510-429/15/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-429/15/JG

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej środka trwałego używanego w warunkach pogorszonych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 sierpnia 2015 r. (data wpływu 20 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej środka trwałego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 sierpnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej środka trwałego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością [dalej: Spółka], podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka prowadzi działalność produkcyjną.

Spółka wykorzystuje różnorodne składniki majątku, które w świetle art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowią środki trwałe podlegające amortyzacji. Wśród wykorzystywanych środków trwałych znajdują się m.in. budynki i budowle, również takie, które narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych takie jak:

  • wysokie temperatury,
  • zapylenie pyłem uwalniającym się podczas produkcji,
  • hałas powodujący drżenie elementów budynku czy
  • wysoka wilgotność.

W kontekście przedstawionego stanu faktycznego postawiono następujące pytanie.

Czy Spółka może uznać, że ww. wskazane budynki są użytkowane w warunkach pogorszonych w rozumieniu art. 16i ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz dokonywać ich amortyzacji z wykorzystaniem współczynnika podwyższającego 1,2?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00