Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2015, sygn. ITPP1/4512-318/15/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-318/15/AP
Czy Wnioskodawca jako podatnik VAT zawierający po raz kolejny umowę pożyczki sumy pieniężnej, korzystający ze zwolnienia od VAT od tej czynności (art. 43 ust. 1 pkt 38) zwolniony jest również z podatku od czynności cywilnoprawnych ze względu na fakt, że przynajmniej jedna ze stron umowy pożyczki jest zwolniona od VAT i czynność to nie podlega temu podatkowi na podst. art. 2 pkt. 4 lit. b)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2015 r. (data wpływu 18 marca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udzielenia pożyczki i możliwości zastosowania zwolnienia od podatku tej czynności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 marca 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udzielenia pożyczki i możliwości zastosowania zwolnienia od podatku tej czynności.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
M. Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie dostarczania wody, oczyszczania ścieków pochodzących z terenów miasta, wykonywania sieci wodociągowych, sieci kanalizacyjnych oraz stacji zajmujących się uzdatnianiem wody. P. Sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie doprowadzania ciepła za pośrednictwem sieci ciepłowniczej. Poza wszelkim sporem pozostaje fakt, iż obie spółki są podatnikami podatku od towarów i usług w zakresie prowadzonych przez siebie działalności, a więc samodzielnie prowadzą działalność gospodarczą bez względu na cel i rezultat takiej działalności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right