Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2015, sygn. ITPB1/4511-963/15-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-963/15-2/MR

Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponoszone przez spółkę koszty związane z organizacją całego wyjazdu stanowią koszt uzyskania przychodów i czy może on zostać uwzględniony w rachunku podatkowym wspólników?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 września 2015 r. (data wpływu 25 września 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 września 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie m.in. kosztów uzyskania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W sierpniu 2015 r. została utworzona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, w której komandytariuszem jest m.in. Wnioskodawca, komplementariuszem spółka z o.o. Spółka zamierza od stycznia 2016 roku rozpocząć współpracę z firmą belgijską. Współpraca ta będzie polegała na wykonywaniu remontów i napraw statków, głównie w Belgii, ale także w innych obszarach świata, w zależności od tego gdzie będzie znajdował się statek wymagający remontu. Zleceniobiorca ma obowiązek posiadać własny sprzęt, przy czym niewykluczone jest, iż będzie korzystał również z infrastruktury stoczniowej oraz urządzeń firmy belgijskiej. W umowie z firmą belgijską zostanie zawarty zapis, iż organizacja całego wyjazdu, tj. zakwaterowanie, wyżywienie, transport lokalny z miejsca zakwaterowania do stoczni, transport z Polski oraz ubezpieczenie podwykonawców na wypadek kosztów leczenia i wypadków obejmujące zakres szeroko pojętego świata tzw. W. I. jest obowiązkiem Zleceniobiorcy. Zleceniodawca może udostępnić posiadane przez siebie lokale i zorganizować zakup usług cateringowych oraz lokalny transport za wynagrodzeniem. Za wykonane usługi wystawi Zleceniobiorcy fakturę zbiorczą za wynajem, transport i wyżywienie naliczając belgijski podatek VAT. Zleceniobiorca wystawi spółce belgijskiej fakturę za wykonane usługi remontowe. Wzajemne wierzytelności zostaną skompensowane do kwoty wierzytelności niższej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00