Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2015, sygn. ITPP2/4512-371/15/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-371/15/AK

Zwolnienie od podatku importu licencji do programu do nauczania języków obcych w przypadku ich późniejszej odsprzedaży osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej do samouczenia się języka obcego we własnym zakresie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2015 r. (data wpływu 31 marca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu licencji do programu do nauczania języków obcych w przypadku ich późniejszej odsprzedaży osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej do samouczenia się języka obcego we własnym zakresie jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu licencji do programu do nauczania języków obcych w przypadku ich późniejszej odsprzedaży osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej do samouczenia się języka obcego we własnym zakresie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest profesjonalnym przedsiębiorcą świadczącym bezpośrednio lub pośrednio na rzecz szerokiej grupy odbiorców, w tym dla podmiotów gospodarczych, usługi w zakresie szkolenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego oraz nauczania języków obcych. Szkolenia zawodowe i przekwalifikowania zawodowego oraz dostawy towarów i świadczenia usług z tym związane, które są finansowane lub współfinansowane ze środków publicznych są zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust 1 pkt 29 lit. c) ustawy o VAT lub na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra finansów z 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień. Podobnie rzecz się ma z usługami nauczania języków obcych oraz dostaw towarów i świadczeniem usług związanych z nauką języka obcego, które są zwolnione z opodatkowania w VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00