Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2015, sygn. ITPP1/4512-830/15/EA, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-830/15/EA

Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego przy wykonywaniu swoich usług, Wnioskodawca może stosować stawkę podatku VAT w wysokości 8% zgodnie z art. 41 ust. 2 i 12 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054 ze zm.)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia sierpnia 2015 r. (data wpływu sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na wykonanie trwałej zabudowy meblowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu sierpnia 2015 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na wykonanie trwałej zabudowy meblowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest producentem mebli kuchennych, szaf i szafeczek. Meble na życzenie klienta są projektowane, dopasowane, a następnie montowane w stałej zabudowie w kuchni wraz ze sprzętem AGD, w przedpokoju lub w łazience. Montaż tych elementów dokonywana jest na stałe bez możliwości przeniesienia do innego obiektu, bez możliwości wprowadzenia ich ponownie do obrotu. Ich rozmontowanie spowodowałoby uszkodzenie ścian, zaś zdemontowane elementy zabudowy nie mogłyby być ponownie wykorzystane w innym lokalu z uwagi na swój zindywidualizowany charakter dostosowany wyłącznie do konkretnego miejsca. Wykonanie zabudowy polega na zaprojektowaniu, dopasowaniu, przygotowaniu, wykonaniu szafek i montażu. Szafki są ściśle dopasowane między ścianami, przytwierdzone na śruby i zasylikonowane w elementach łączących mebel ze ścianą. Meble są wykonane z materiałów ogólnie stosowanych w meblarstwie (płyta wiórowa laminowana, płyta MDF, sklejka, drewno, w przypadku blatów kuchennych może być granit, płyty kwarcowe). Beton ani cegła klinkierowa nie są stosowane przy produkcji i montażu mebli kuchennych. W trakcie demontażu mebli pozostają uszkodzenia ścian pozostałe po otworach na kołki montażowe oraz powierzchniowe uszkodzenia powierzchni ściany. Demontaż zabudowy meblowej nie powoduje naruszenia elementów konstrukcyjnych obiektu budowlanego. W szafach wnękowych, wnętrza półek montowane są na kołki rozporowe oraz silikonowane są ze ścianą. W meblach kuchennych wnętrza półek są na podpórkach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00