Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2015, sygn. ITPB3/4510-36/15/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-36/15/MK
Czy powstała w wyniku przekształcenia sp zoz-u Spółka może uwzględnić w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych stratę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital w X?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku (data wpływu 23 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie rozliczenia straty podatkowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie rozliczenia straty podatkowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca - Szpital Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (zwana dalej szpitalem) jest następcą prawnym przekształconego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w X (zwanego dalej SPZOZ-em). Spółka została utworzona poprzez przekształcenie SP ZOZ Szpital Powiatowy w X na podstawie Uchwały Rady Powiatu X i uzyskała wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w 2012 roku. Przekształcenie SP ZOZ-u w spółkę kapitałową dokonane zostało zgodnie z art. 69, 190-203 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.
Zgodnie z art. 80 ustawy o działalności leczniczej spółka kapitałowa z dniem przekształcenia występuje we wszystkie prawa i obowiązki, których podmiotem był samodzielnym publiczny zakład opieki zdrowotnej. Zgodne z art. 82 ust. 3 ustawy o działalności leczniczej bilans zamknięcia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej staję sie bilansem otwarcia spółki, o której mowa w art. 69, przy czym suma kapitałów własnych jest równa sumie funduszu założycielskiego, funduszu zakładu, funduszu z aktualizacji wyceny i niepodzielonego wyniku finansowego za okres działalności zakładu przed przekształceniem, z uwzględnieniem korekty wartości wynikającej z przeszacowania do wartości rynkowej nieruchomości, o których mowa w ust. 1 i 2 oraz korekty nieumorzonej części wartości nieruchomości, które nie podlegają przekazaniu do spółki, o której mowa w art. 69.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right