Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2015, sygn. ITPB2/4511-530/15/ENB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-530/15/ENB

Czy do przychodu z tytułu wynagrodzenia za pracę twórczą, które to wynagrodzenie wynika z czasu pracy udokumentowanego w systemie rozliczeniowym prowadzonym u pracodawcy, można zastosować koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że pracodawca w PIT-11 nie wykazuje kosztów uzyskania przychodu przysługujących pracownikowi z tytułu wykonywania pracy twórczej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 19 kwietnia 2015 r. (data wpływu 24 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca od 1 listopada 2011 r. do dnia dzisiejszego jest zatrudniony na umowę o pracę w W Sp. z o.o. z siedzibą w P. W okresie tym zawarł z pracodawcą trzy umowy o pracę: jedną na okres próbny i dwie na czas określony. W ramach dwóch pierwszych umów był zatrudniony na stanowisku konstruktora, odpowiednio na okres: od 1 listopada 2011 r. do 31 stycznia 2012 r. oraz od 1 lutego 2012 r. do 31 stycznia 2014 r. Natomiast na podstawie trzeciej umowy zawartej na okres od 1 lutego 2014 r. do 31 stycznia 2024 r. zastał zatrudniony na stanowisku samodzielnego konstruktora. W ramach obowiązków pracowniczych powierzonych przez pracodawcę wykonuje projekty techniczne konstrukcji stalowych i aluminiowych. Każdy z projektów jest inny, rozpatrywany i opracowywany indywidualnie, dlatego też każdy z nich wykazuje cechy niepowtarzalności wykonanego dzieła niezbędne do uznania go za przedmiot prawa autorskiego. Wykształcenie i wiedza Wnioskodawcy przez cały okres zatrudnienia były i są adekwatne do wykonywanych czynności na zajmowanym stanowisku. Wnioskodawca ukończył Politechnikę. Podczas studiów zdobył wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się programami komputerowymi do konstruowania projektów. W ramach pracy inżynierskiej pisanej w Katedrze M. opracował projekt konstrukcyjny przenośnika taśmowego do materiałów sypkich z wykorzystaniem metody elementów skończonych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00