Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.03.2015, sygn. ITPB3/423-605c/14/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-605c/14/AW

Czy w związku z tym, że data powstania przychodu w walucie obcej dla celów podatkowych jest datą jego otrzymania na odpowiedni walutowy rachunek bankowy wskazany przez Spółkę (należący do Spółki lub do Spółki BV), zwrot podatku od wartości dodanej na rzecz Wnioskodawcy nie będzie prowadził do faktycznego powstania podatkowych różnic kursowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2014 r. (data wpływu 22 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozpoznania różnic kursowych w związku ze zwrotem podatku od wartości dodanej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie m.in. w związku ze zwrotem podatku od wartości dodanej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe).

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie międzynarodowego transportu drogowego samochodami ciężarowymi.

Na potrzeby prowadzonej działalności Spółka dokonuje nabycia towarów i usług na terytorium innych niż Polska państw członkowskich Unii Europejskiej (np. zakupu paliwa, płynów samochodowych, artykułów motoryzacyjnych). W związku z tym Wnioskodawca otrzymuje faktury z wykazanym podatkiem od wartości dodanej naliczonym zgodnie z przepisami obowiązującymi w państwie zakupu. Płatności za powyższe faktury Spółka dokonuje w wartości brutto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00