Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.03.2015, sygn. ITPB3/4510-17/15/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-17/15/PS

Czy przy odpłatnym zbyciu akcji Spółki Zależnej, przeprowadzonym po dokonaniu podziału Spółki Zależnej przez wydzielenie, w ramach którego nie dojdzie do zmniejszenia liczby akcji Spółki Zależnej, Wnioskodawca może rozpoznać koszt podatkowy w wysokości całości wydatków poniesionych na nabycie/objęcie akcji Spółki Zależnej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 grudnia 2014 r. (data wpływu 12 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów związanych ze zbyciem akcji spółki zależnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów związanych ze zbyciem akcji spółki zależnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką akcyjną z siedzibą na terytorium Polski, podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Wnioskodawca nabył od podmiotu trzeciego 100% akcji innej spółki akcyjnej z siedzibą na terytorium Polski (dalej: Spółka Zależna). Następnie Wnioskodawca dwukrotnie dokonywał podwyższenia kapitału Spółki Zależnej. Pierwsze podwyższenie odbyło się poprzez wniesienie do Spółki Zależnej wkładu pieniężnego, natomiast drugie zrealizowano poprzez wniesienie do Spółki Zależnej wkładu niepieniężnego w postaci udziałów w dwóch spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00