Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2015, sygn. ITPB1/4511-85/15/MW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-85/15/MW
Czy Wnioskodawczyni będzie mogła dokonywać odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu od znaku towarowego objętego prawem ochronnym, nabytego w drodze darowizny, który będzie wykorzystywany gospodarczo dla potrzeb prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki osobowej, od wartości ustalonej w darowiźnie określonej jako wartość rynkowa?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 stycznia 2015 r. (data wpływu 27 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji znaku towarowego wniesionego do:
- jednoosobowej działalności gospodarczej jest prawidłowe,
- spółki osobowej niebędącej podatnikiem podatku dochodowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji znaku towarowego wniesionego do jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki osobowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni otrzyma w drodze darowizny, od syna (pozostającego ze swoją żoną we wspólności majątkowej) prawo ochronne do znaku towarowego (zgłoszonego w Urzędzie Patentowym, na który udzielone jest prawo ochronne), który zostanie wprowadzony do jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni lub do spółki osobowej w której będzie Ona uczestniczyła. Strony określą w umowie darowizny wartość znaku towarowego zgłoszonego w Urzędzie Patentowym, na który udzielone jest prawo ochronne, i będzie ona odpowiadała wartości rynkowej potwierdzonej przez wycenę dokonaną przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego. W odniesieniu do prawa ochronnego należy stwierdzić, że Urząd Patentowy wydał już prawomocną decyzję o udzieleniu prawa ochronnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right