Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2015, sygn. ITPP1/4512-136/15/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-136/15/EK
Zastosowanie stawki podatku dla wstępu do parku rozrywki z możliwością korzystania z jego atrakcji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 2 lutego 2015 r. (data wpływu 6 lutego 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku dla wstępu do parku rozrywki z możliwością korzystania z jego atrakcji - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lutego 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie zastosowania stawki podatku dla wstępu do parku rozrywki z możliwością korzystania z jego atrakcji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie prowadzenia parku rozrywki - parku linowego, placu zabaw. Na obiekt ten są sprzedawane bilety wstępu o różnej wartości, w ramach których klienci mogą korzystać z torów linowych, placu zabaw, w zależności od rodzaju wykupionego biletu. Drobne usługi gastronomiczne działającego na terenie parku punktu gastronomicznego nie są uwzględniane w cenie biletu i są rozliczane oddzielnie wg odpowiednich stawek.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right