Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2015, sygn. ITPP1/443-1321/14/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1321/14/AP
Czy koszty mediów, tj. ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania, ścieków, śmieci a także podatku od nieruchomości refakturowane powinny być ze stawką podatku VAT, taką jak w fakturach od dostawców, czy winny być traktowane jako element czynszu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 października 2014 r. (data wpływu 24 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku włączenia kosztów związanych z eksploatacją lokali do podstawy opodatkowania świadczonych usług najmu - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku włączenia kosztów związanych z eksploatacją lokali do podstawy opodatkowania świadczonych usług najmu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą indywidualną działalność gospodarczą i jednocześnie wspólnikiem spółki jawnej. W ramach indywidualnej działalności gospodarczej, polegającej głównie na świadczeniu usług i wykonywaniu instalacji w branży sanitarnej i gazowniczej, w niewielkim zakresie wynajmuje nieruchomości, stanowiące składnik majątku firmowego. W dniu 30 listopada 2012 roku Wnioskodawca zawarł z żoną umowę majątkową małżeńską, w której ustanowiono z tą datą rozdzielność majątkową w ich małżeństwie. Podziału zgromadzonego majątku małżonkowie dokonali jednak niedawno w taki sposób, że na własność Wnioskodawcy przeszedł majątek firmowy. Część wspólnego majątku nie została podzielona, m.in. niedawno oddany budynek usługowy, w którym znajdują się 4 lokale użytkowe (w tym 3 już wynajęte) i stanowi on nadal współwłasność małżeńską. Budynek powyższy nie jest i nie był składnikiem majątku związanym z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right