Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2015, sygn. ITPP3/443-596/14/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do produkcji opisanych asfaltów w składzie podatkowym.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 października 2014 r. (wpływ 16 października 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie możliwości utworzenia składu podatkowego w przypadku produkcji asfaltu przeznaczonego do celów drogowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 października 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie możliwości utworzenia składu podatkowego w przypadku produkcji asfaltu przeznaczonego do celów drogowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest producentem asfaltu. Specjalizuje się w produkcji i handlu asfaltami oraz emulsjami drogowymi.
Spółka zamierza utworzyć skład podatkowy i wprowadzać do niego w procedurze zawieszenia poboru akcyzy olej napędowy klasyfikowany do kodu CN 2710 19 41 (dalej: olej płuczący). Wprowadzony do składu podatkowego olej płuczący zostanie dostarczony rurociągiem, a następnie zostanie wykorzystany do płukania instalacji służącej do produkcji asfaltu klasyfikowanego do kodu CN 2714. Spółka nie będzie magazynowała oleju płuczącego w swoim składzie podatkowym. Proces płukania instalacji będzie polegał ma na tym, że medium płuczące (olej płuczący) przepływa pod ciśnieniem przez należące do Spółki instalacje, wypłukując je z asfaltu. Po wypłukaniu instalacji do produkcji asfaltu olejem płuczącym powstanie tzw. slop będący mieszaniną oleju płuczącego i wypłukanych resztek asfaltu. Następnie slop zostanie przemieszczony do rafinerii w celu jego dalszego przerobu. Spółka rozważa, czy prowadząc swoją działalność w powyżej wskazanym modelu, może uzyskać zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego oraz czy z momentem zużycia oleju płuczącego do płukania instalacji do produkcji asfaltu zakończeniu ulegnie procedura zawieszenia poboru akcyzy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right